+48 609 564 000

FAQ

Urządzenia wymagają podłączenia do sieci wodociągowej i elektrycznej. Optymalnym rozwiązaniem jest bliskość gniazdka elektrycznego w odl. 1,5 m i sieci wodociągowej w odl. do 10 m. Zdarzają się montaże, gdzie podłączaliśmy urządzenia do sieci wodociągowej oddalonej o 25 m. Istnieje również możliwość podciągania wody z pięter powyżej/poniżej Woda podciągana jest do aparatów za pomocą cieniutkich, elastycznych, atestowanych wężyków.

Jeżeli firma dysponuje pomieszczeniem socjalnym/kuchnią dla pracowników rekomendujemy montaż urządzenia w tym właśnie pomieszczeniu (często nablatowa wersja aparatu).

Działanie systemu Cleancel opiera się na antybakteryjnym oddziaływaniu jonów srebra, które dodane są do tworzywa z jakiego zbudowane są urządzenia Winix. W ten sposób ogranicza się rozwój bakterii i wirusów. Dodawanie jonów srebra do tworzyw sztucznych stosowane jest przez szereg producentów m.in. lodówek i pralek.

Sanityzacją nazywamy czynności zmierzające do eliminacji ew. mikroorganizmów z powierzchni dystrybutora, a także dezynfekcji zbiorników na wodę i przewodów doprowadzające wodę do wylewek. Czynności te dokonywane są dla zachowania higieny i bezpieczeństwa korzystania z wody pitnej. Sanityzację przeprowadza się dwa razy w roku, jednak warto na co dzień dbać o higienę użytkowania automatu oraz utrzymania go w czystości – czyścić powierzchnię urządzenia, kraniki i rynienkę, gdzie ustawiamy kubek.

Zgodnie z zaleceniem producenta serwisujemy urządzenia dwa razy w roku. Podczas serwisu dokonujemy ogólnej oceny stanu urządzenia, test szczelności poszczególnych jego elementów, wymianę filtrów, ewentualnie odkamieniane są zbiorniki. Podczas tej samej wizyty przeprowadzamy sanityzację.

Poza zwykłą dbałością o czystość urządzenia, automat nie wymaga ze strony najemcy żadnego serwisu. Wynajmujący natomiast przeprowadza serwis i sanityzację urządzenia dwa razy w roku. To wielka zaleta bezbutlowych dystrybutorów wody – są bezobsługowe.

Woda pitna z dystrybutora pochodzi w wyniku podłączenia automatu do sieci wodociągowej. O jakość naszej wody dbają stacje uzdatniania wody oraz przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji. Praktycznie codziennie pobierane są próbki wody do badań. Na straży dobrej jakości wody pitnej stoją również Sanepidy. Woda z sieci może być jednak zanieczyszczana podczas transportu rurami wodociągowymi. Ta ewentualność usuwana jest przez filtry znajdujące się w dystrybutorze. Woda z bezbutlowego dystrybutora jest więc najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o jej jakość.

Miesięczny czynsz obejmuje profesjonalną opiekę serwisową, przegląd techniczny oraz sanityzację urządzeń dwa razy w roku. Usunięcie ew. usterki 48 godz. od momentu telefonicznego lub mailowego zgłoszenia. Urządzenie zastępcze jeżeli usterki nie uda się usunąć w trakcie wizyty serwisanta. Wymiana butli CO2 w urządzeniach IdroSodaSpress (po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym).

Filtry wykorzystujące „odwróconą osmozę” wykorzystujemy bardzo rzadko. Stosowane są tylko w wypadku wyjątkowo niskiej jakości pobieranej przez dystrybutor wody (woda zażelaziona, śmierdząca siarkowodorem, zgniłymi jajami). Najczęściej wykorzystujemy filtry z blokiem węglowym zatrzymującym zanieczyszczenia mechaniczne i oraz wszelkie „złe” zapachy.

Nowoczesne filtry potrafią czynić „cuda”. Najczęściej używanym filtrem w naszych urządzeniach jest Hydro Plus H15PA angielskiej firmy Acua Cure. Filtr ten składa się z bloku węglowego (zatrzymuje mechaniczne zanieczyszczenia do wielkości 1 mikrona oraz „złe zapachy”), a także z inhibitora kamienia (powoduje nie osadzanie się kamienia w urządzeniu).

Podstawową naszą działalnością jest wynajem dystrybutorów, ale na życzenie klienta możemy również takie urządzenie sprzedać. Zwracamy jednak uwagę, że  wynajmowanie dyspenserów w biurach i instytucjach to najczęściej wybierana forma, ze względu na wygodę, brak kłopotów i obowiązków, a także niskie, stałe miesięczne opłaty. Kupując urządzenie trzeba wziąć na siebie obowiązki związane z montażem, wymianą filtrów, sanityzacją i ewentualną naprawą lub po prostu płacić za serwis.

Dsytrybutory Winix W3 zużywają max. 330W (podgrzewanie i chłodzenie), dystrybutor IdroSodaSpress zużywa max. 560W. Zwracamy uwagę, że pobór prądu następuje tylko podczas podgrzewania i schłodzenia wody, po osiągnięciu odp. temperatury w zbiornikach urządzenie przestaje pobierać energię. Zbiorniki na zimną i gorącą wodę są bardzo dobrze izolowane więc urządzenie zużywa bardzo mało energii na tzw. podtrzymywanie temperatury.  Proszę zwrócić uwagę, w ilu pokojach w biurze znajdują się czajniki elektryczne i  jak często są używane. Każdy z nich ma moc ok. 2000W.

 

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje? Zapisz się!